Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Neomelodramatic

FAQ

FAQ

Czyli najczęściej zadawane pytania
 

Jak powstała grupa Neomelodramatic?

Przy piwie.

 

Jakie projekty wydajecie?

Różne. Nie mamy określonej zasady doboru tytułów i wybieramy to, co nas zaciekawi. Oczywiście, każdy może zauważyć, że na stronie są głównie doujinshi dotyczące D.Gray-man’a. Jest to spowodowane tym, że D.Gray-man jest dla nas serią szczególną, ale nie oznacza to, że ograniczamy się jedynie do tej serii.

 

Kiedy wyjdzie rozdział „___”?

Pracujemy, uczymy się i staramy się mieć jednocześnie jakieś „życie prywatne”. Zajmowanie się skanlancją jest dla nas czystą przyjemnością, ale nie z samych przyjemności składa się życie.

Aktualki są przynajmniej raz w miesiącu. Wydawanie kolejnych rozdziałów zależy od stopnia trudności (edycji i tłumaczenia) i tego, czy pracujemy na skanach własnych, czy na skanach otrzymanych od kogoś. Oraz od różnych czynników losowych ;)
Co nie oznacza, że nie można pytać. Komentarze są dla nas bardzo motywujące, więc pisząc parę słów wsparcia możecie nas zmobilizować do pracy :)

 

Moja grupa wydaje już D.Gray-man’a! Dublujecie nas!

Niestety, z przykrością musimy stwierdzić, że owszem. Zdajemy sobie sprawę z niecności naszego postępowania. Ale pragniemy zaznaczyć, że nie zastrzegamy sobie prawa do wyłączności tej serii, tym bardziej, że nie wydajemy D.Gray-man’a na bieżąco. Wydawane przez nas rozdziały są rozdziałami tomikowymi i jedynie taką formą tej serii będziemy się zajmować.
NIE MA MOWY O WYDAWANIU GO NA SKANACH MAGAZYNOWYCH! (tym bardziej kradzionych). Więc osoby/grupy, które chcą zająć się wydawaniem magazynowej wersji na bieżąco, jeśli tylko chcą, mają do tego pełne prawo. W końcu obecność konkurencji może przełożyć się na zwiększenie jakości ;)
Kiedyś próbowałyśmy wydawać wersję magazynową, ale nie byliśmy zadowoleni z jakości. Stąd też podjęta została decyzja o zmianie trybu pracy. Wyszło to nam na zdrowie. Poza tym wersja tomikowa znaczenie różni się od pierwszego, magazynowego wydania i to nie tylko dodatkami. Są to różnice w jakość teł, tekstur, ale równie często zdarzają się strony rysowane zupełnie od nowa. (przykład, przykład, przykład)

W sprawie dubli innych serii grupa stara się je ograniczyć do minimum. Nigdy nie podejmiemy się pracy nad serią, która jest listowana na stronie http://plany.skanlacje.pl/ Jednak ilość naszego wolnego czasu jest ograniczona i nie możemy sprawdzać planów publikowanych na prywatnych stronach każdej grupy pojedynczo.

 

Wydacie „___”? Czy tłumaczycie doujinshi na zamówienie?

Raczej nie. Chyba, że projekt wybitnie przypadnie nam do gustu i jeżeli nie mamy zbyt napiętych planów.

 

Interesują was tylko mangi/doujinshi yaoi/shonen-ai?

Nie , nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Wydajemy wszystko to, co nam się spodoba i co wpadnie nam w łapki, nie tylko yaoi. W danym tytule najbardziej liczy się dla nas historia, a nie gatunek czy klasyfikacja ;)
Jeżeli chodzi o doujinshi to sprawa ma się trochę inaczej. Bardzo chciałybyśmy wydać jakiegoś doujina, który nie jest spod szyldu „yaoi/shonen-ai”, ale niestety… Nie ma dobrego nie-shonenai’owego doujina, który trzymałby poziom fabularny na tyle, że udałoby nam się go wydać. (Tym nie mniej Cheshirek nadal szuka ;))

 

Czy robicie Jointy?

Z przyjemnością. Jesteśmy otwarte i chętne do współpracy. Jednak przyszłych wspólników uprzedzamy, że pracujemy dość wolno. Jeżeli jednak, mimo to zaistnieje taka potrzeba, to zapraszamy.

 

Mogę się do was przyłączyć?

Z reguły nie rekrutujemy nowych członków. Skład naszej grupy jest dość specyficzny i wątpimy, alby ktoś wytrzymał z nami i nie zwariował.

 

Czy pozwalacie na umieszczanie waszych rozdziałów na innych stronach?

Jedynie pod warunkiem, że foldery będą zawierały nasze kredyty i podpisy. Jest to jeden, jedyny warunek, jaki należy spełnić przy umieszczaniu naszych projektów na innych stronach. W innych przypadkach będziemy interweniować natychmiastowo.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce „Regulamin i zasady”.

Proszę zrozumieć, że umieszczane tu rozdziały są efektem naszej wielogodzinnej pracy. Niejednokrotnie wkładamy w to również nasze własne, ciężko zarobione, duże pieniądze. Robimy to dla własnej przyjemności, ale z dobroci serca udostępniamy je wam za DARMO, abyście mogli je za DARMO przeczytać. Dlatego prosimy o odrobinę zrozumienia (i słówko podziękowania ).

 

Dlaczego macie stronę na darmowym serwerze? Nie stać was na płatny, lepszy serwer?

Uważamy, że witryna nie jest w naszej działalności najważniejsza. Na samym początku chciałyśmy spróbować naszych sił na darmowym serwerze, a z upływem czasu przenieść się na płatny. Jednak zrezygnowałyśmy z płatnego serwera na rzecz własnych doujinshi i mang, które sprowadzamy w celu wykorzystania ich dla NMDt. Kupowanie własnych materiałów do skanowania pochłania ogromną ilość pieniędzy. Ogromną. To jest BARDZO drogie hobby. Jeszcze więcej pieniędzy pochłania przesyłka z drugiego końca świata. Na płatny serwer już nie wystarczy :(

 

Jakiś czas temu na tej stronce był dział „RAW”. Co się z nim stało?

Jego istnienie zostało zrewidowane przez życie. Na początku Cheshirek kupił kilka doujinshi na użytek naszej grupy, ale to wystarczyło, aby obudziły się w niej instynkty łowiecko-kolekcjonerskie. Kilka doujinshi przerodziło się w kilkanaście, a za jakiś czas będzie ich kilkadziesiąt (aktualizacja: teraz już kilkaset xD) ;). Jedna podstrona na NMDt przestała wystarczać i podjęłyśmy decyzję o stworzeniu osobnej strony, na której publikujemy efekty polowań Cheshirka. Więcej na ten temat możecie przeczytać w zakładce Neocamelot

 

Coś na stronie nie działa / wygasł link do ściągania. Gdzie o zgłosić?

Wystarczy napisać komentarz pod postem „Coś nie działa”. Link do postu znajduje się w menu po prawej stronie. Aby napisać komentarz nie trzeba być zarejestrowanym, wystarczy w formularzu napisać swoją ksywkę.